Púť birmovancov do Krakowa a Wadowic

DSC_7801

Dňa 16.4.2016 sa v našej farnosti konala prvá a dlho očakávaná púť birmovancov. Na túto výnimočnú udalosť sa zišla skupinka odvážnych mladých veriacich, spolu s ich animátormi a rodičmi.  Spoločne ako jedna veľká rodina sme išli spoznať nové miesta, poďakovať sa za všetko, čo nám Boh dal aj prostredníctvom prípravy na sviatosť birmovania a načerpať svetlo, vieru, nádej a lásku do našich životov. Veď predsa, kde inde, ako pri bráne božieho milosrdenstva, sme mohli s úprimným srdcom zakončiť prípravu na sviatosť birmovania. Okrem toho sme navštívili pôsobisko  sv. Faustíny a sv. Jána Pavla II. Práve títo svätí nám približujú Ducha Svätého, ktorý je hlavným darom, ktorý prijímame sviatosti birmovania. Verím, že aj keď sme sa na nej všetci nezúčastnili, každý si počas prípravy zažil jedinečné chvíle v Božom srdci. Onedlho nás čaká veľká skúška dospelého kresťana a následne život sám. Za nás birmovancov chcem v prvom rade poďakovať  všetkým tým, ktorý to s nami ťahajú už od začiatku a to hlavne vedeniu farnosti , otcovi Ľubošovi a Petrovi, našim druhým mamám rehoľným sestričkám Damiáne a Dorotke, bratom františkánom, všetkým animátorov, pracovníkom OZ V.I.A.C a samozrejme našim milovaným rodičom i všetkým, ktorý na nás mysleli. Zároveň prosíme: neprestávajte na nás myslieť v svojich modlitbách počas záverečných skúšok. Tak teda do skorého videnia 22. mája J

Mária Erika Kristofčáková